Majówka 2023 » ALBANIA wycieczka objazdowa!!! Koniak i Rakija Majówka 2023

« poprzedniaALBANIA wycieczka objazdowa!!! Koniak i Rakija Majówka 2023


Albania / Wyc. Objazdowe / Durres


KONIAK I RAKIJA

29.04 - 06.05.2023 (8d / 5n)

1229 zł /os

HB - śniadania i obiadokolacje

Majówka 2023

pobyt stacjonarny (4 noclegów) w hotelu Ibiza (***) i jeden nocleg w Ochrydzie (hotel ***)
- wyżywienie HB
- Dwie Wycieczki w cenie - Tirana i Kruja  oraz Durres z Fabryką Koniaku
- w drodze powrotnej zwiedzanie Ochrydy i Skopje

 DZIEŃ 1  Wyjazd Autokarem z Polski.

DZIEŃ 2  Przyjazd do Albanii w godzinach dopołudniowch, zakwaterowanie, rozpoczęcie świadczeń hotelowych, nocleg.

DZIEŃ 3  Wyjazd do Durres - destylarnia brandy Gjergj Kastrioti Skenderbeu" jest jedną z największych w Albanii - działa od 1933 roku. Firma produkuje jedną z najlepszych brandy Skenderbeu" oraz wiele innych alkoholi jak wina, rakija czy likier pomarańczowy. Podczas prezentacji zapoznamy się z technologią produkcji trunku, który może być wspaniałym podarunkiem z Albanii. Poczęstunek połączony jest z degustacją wszystkich alkoholi produkowanych przez fabrykę. Możliwość zakupu oryginalnej brandy w firmowym sklepie. Zwiedzanie należącego do najstarszych miast albańskich Durres. Podczas spaceru po mieście zobaczyć można nową promenadę, wieżę wenecką, fragmenty dawnych murów obronnych z czasów bizantyjskich. Znajduje się tam również nowy meczet, a także amfiteatr z czasów starożytbego Rzymu, mogący pomieścić 15 tys. widzów. Po południu czas wolny na plażowanie, nocleg.

DZIEŃ 4  Wycieczka  do stolicy kraju Tirany. Tirana to tętniąca życiem  metropolia pełna kontrastów. W Tiranie łączy się nowe ze starym, a pozornie przerażający chaos po chwili bawi i rozśmiesza. W Tiranie zobaczyć można ścisłe centrum miasta, Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową oraz piramidę Hoxhy. Przewidziany jest także spacer głównym bulwarem miejskim, przez dawną dzielnicę prominentów z domem Enverea Hoxhy do uniwersytetu na placu Matki Teresy. Opcjonalnie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego (4750 eksponatów), w którym są prezentowane zbiory dokumentujące historię Albanii. Można tu prześledzić rozwój państwowości kultury narodu albańskiego od starożytności do czasów współczesnych. Następnym punktem jest położona na zboczu masywnego górskiego Kruja. W Kruji do zobaczenia jest zamek oraz zabytkowa starówka, gdzie można zakupić pamiątki na bazarze w typowym osmańskim klimacie. Możliwość zwiedzania Muzeum Skanderbega (w cenie) lub Muzeum Etnograficznego. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 5  Dzień wolny, plażowanie, nocleg.

DZIEŃ 6  Wyjazd z Albanii do Macedonii,  Zwiedzanie Św. Nauma z rejsem po rzece Czarny Drin, zwiedzanie Miasta Ochryda,zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7  Wykwaterowanie i wyjazd z miasta Ochryda, przejazd do stolicy Macedonii, Skopje, zwiedzanie z przewodnikiem, po południu przejazd tranzytowy do Polski.

DZIEŃ 8  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. HOTEL ONUFRI

POŁOŻENIE:

- ok. 500 m do plaży 
- ok. 15 km do centrum miasta Durres 
- ok. 450 m do sklepu 
- ok. 1 km do najbliższego przystanku autobusowego
- 35 km od stolicy Albanii Tirany
- ok. 500 m do restauracji, sklepików, wypożyczalni skuterów oraz samochodów
- ok. 42 km od lotniska w Tiranie

PLAŻA:

Piaszczysta plaża, oddalona o około 500 m od obiektu. Szeroka na 50 m, z łagodnym zejściem do morza. Serwis plażowy dodatkowo płatny ok. 4-5 EUR - 2 leżaki i parasol.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI:

Bezpłatnie - recepcja z lobby 24 h, lobby, restauracja, bar hotelowy, bar przy basenie, wi-fi, winda, basen zewnętrzny z wydzielona częścią dla dzieci, hotel akceptuje karty płatnicze.

POKOJE:

Zakwaterowanie 14:00
Wykwaterowanie 9:00 
Hotel Onufri posiada pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki (możliwość zakwaterowania 2+2 na wspólnym spaniu) oraz pokoje FAM - Rodzinne 4 osobowe (część pokoi składa się z: pokoju dziennego + pokój na antresoli). Pokoje wyposażone w łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów, TV SAT, klimatyzację centralnie sterowaną, lodówkę, balkon. Dostępne łóżeczka dla dzieci. Ręczniki i pościel wymieniane co dwa dni. 


Albania
Położona w sercu basenu Morza Środziemnego staje się coraz atrakcyjniejszym celem wyjazdów turystycznych. Wspaniały klimat, niezwykłe zabytki oraz pyszna kuchnia to główne atuty Albanii. Kraj ten słynie ze swego dziedzictwa naturalnego - pieknej linii brzegowej, dziewiczych plaż oraz flory i fauny terenów górskich. To bardzo dynamicznie rozwijajace sie państwo, pełne kontrastów i zaskakujacych sprzeczności, posiada wszystko to, co najważniejsze do udanego wypoczynku.


Durres + fabryka koniaku
Wyjazd do Durres, gdzie odwiedzimy destylarnię brandy "Gjergj Kastrioti Skenderbeu", jedną z największych w Albanii, działającą od 1933 roku. Firma produkuje jedną z najlepszych brandy "Skenderbeu" oraz wiele innych alkoholi jak; wina, rakija oraz likier pomarańczowy.
Podczas prezentacji zapoznamy się z technologią produkcji trunku, który może być wspaniałym podarunkiem z Albanii. Poczęstunek połączony z degustacją wszystkich alkoholi produkowanych przez fabrykę. Możliwość zakupu oryginalnej brandy w firmowym sklepie. Zwiedzanie należącego do najstarszych miast albańskich Durres. Podczas spaceru po mieście zobaczymy nową promenadę, wieżę wenecką, fragmenty dawnych murów obronnych z czasów bizantyjskich. Zatrzymamy się przy nowym meczecie i mogącym pomieścić 15 tys. widzów amfiteatrze z czasów starożytnego Rzymu.

Zwiedzamy tirana + kruja
Wycieczka do stolicy kraju Tirany. Tirana to tętniąca życiem metropolia pełna kontrastów. W Tiranie łączy się nowe ze starym, przepych z niskim statusem społecznym, a chaos po chwili bawi i rozśmiesza. W Tiranie zobaczymy ścisłe centrum miasta, Plac Skanderberga z meczetem Ethem Beja i wieżą zegarową, piramidę Hoxhy. Spacer głównym bulwarem miejskim, przez dawną dzielnicę prominentów z domem Enverea Hoxhy do uniwersytetu na placu Matki Teresy. Opcjonalnie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego (4750 eksponatów),w którym są prezentowane zbiory dokumentujące historię Albanii. Możemy tu prześledzić rozwój państwowości kultury narodu albańskiego od starożytności do czasów współczesnych. Następnym punktem jest położona na zboczu masywnego górskiego Kruja. W Kruji obejrzymy zamek oraz zabytkową starówkę, gdzie będzie się można oddać atmosferze zakupów w bazarowym osmańskim klimacie. Możliwość zwiedzania Muzeum Skanderbega (w cenie) lub Muzeum Etnograficznego.

Cena obejmuje

 - Nocleg oraz wyżywienie zgodnie z wykupioną ofertą,
- Transport do miejsca docelowego (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym).
- Bagaż
- Opiekę rezydenta podczas pobytu (nie dotyczy oferty z dojazdem własnym)
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
- Podatek Vat,
- Ubezpieczenie KL 30 000, NNW 3 000, bagaż 200, CPiN, ochrona 24 h od momentu wyjścia z domu i 24 h, do momentu powrotu do domu w zakresie NNW (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym)


Cena nie obejmuje

 Obowiązkowo płatne u pilota - 90 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)

Taksa klimatyczna + Opłata meldunkowa 15 EUR/os. płatne obowiązkowo raz na pobyt u rezydentaZłóż wstępne zamówienie on-line